Serdecznie zapraszamy do przysyłania artykułów około-konferencyjnych
Możliwe są następujące miejsca publikacji:
1. STRONA INTERNETOWA FUNDACJI OSF-P. Czasopismo naukowe FILOZOFIA I NAUKA >>
2. Czasopismo naukowe POSTĘPY PSYCHIATRII I NEUROLOGII >>
Pisząc teksty naukowe prosimy o wstępne rozpoznanie, do którego z w.wym. tekst będzie pasował (bliższe humanistyce – FiN, zaś bliższe naukom ścisłym – PPiN) i zastosować odpowiedni system redakcji tekstu dostępny na stronach czasopism.
3. PSYCHIATRA. CZASOPISMO DLA PRAKTYKÓW – szczególnie czekamy na sprawozdania, opinie, refleksje, opowieści wokół konferencji VII OSF-P. Wybrane zostaną opublikowane w numerze 1/2019.
4. STRONA INTERNETOWA FUNDACJI OSF-P, gdzie od początku nadchodzącego roku chcemy uruchomić dział z tekstami, wywiadami, rozmowami, refleksjami, nowościami, etc.
Jeżeli masz pomysł, ale nie wiesz gdzie by najlepiej pasował, albo z innego powodu chcesz skonsultować wcześniej swój tekst, skontaktuj się z nami!
Teksty prosimy przysyłać na adres mailowy kepinski@osfp.org.pl
Pobierz księgę abstraktów VII OSF-P >>Dowiedz się więcej o konferencji >>
Daremność i nadzieja. Psychiatryczna opieka rodzinna – spotkanie wokół książki
29 listopada 2018
Razem ze Stowarzyszeniem “Pracownia Etnograficzna”, Instytutem Etnologii i Antropologii Kulturowej UW oraz Wydawnictwem Oficyna Naukowa zapraszamy na dyskusję wokół książki „Daremność i nadzieja. Psychiatryczna opieka rodzinna”, które odbędzie się we wtorek, 4 grudnia o godz. 19:30 w Pracowni Duży Pokój, ul. Warecka 4/6 (wejście od Kubusia Puchatka), Warszawa.
Goście spotkania:
dr Andrzej Perzanowski, antropolog, IEiAK UW
prof. Katarzyna Prot-Klinger, psychiatra, psychoterapeuta, APS
Joanna Obiegałka, wiceprezes Polskiego Towarzystwa na Rzecz Psychologicznego i Społecznego Podejścia do Psychoz, grupa „Wolni Razem”
dr Tomasz Rakowski, antropolog, IEiAK UW
dr hab. Agnieszka Kościańska, antropolożka, IEiAK UW
Czasopismo „Filozofia i nauka” – Antoni Kępiński (nabór tekstów do 30 grudnia 2018)
17 października 2018
_Razem z Wydziałem Filozofii i Socjologii UMCS oraz Instytutem Filozofii i Socjologii PAN zapraszamy do publikacji w bloku tematycznym czasopisma „Filozofia i Nauka” poświęconym Antoniemu Kępińskiemu.
Dowiedz się więcej >>Strona czasopisma „Filozofia i nauka” >>
„Antropologia psychiatrii dzieci i młodzieży. Wybór tekstów” (red. dr Anna Witeska-Młynarczyk)
9 października 2018
Fundacja OSF-P objęła patronatem książkę pod red. dr Anny Witeskiej-Młynarczyk „Antropologia psychiatrii dzieci i młodzieży. Wybór tekstów”, będącą pierwszą w Polsce publikacją należącą do tej dziedziny.
Dowiedz się więcej >>
Zapisz się na Warsztaty Teatralne dla osób po kryzysie psychicznym!
11 września 2018
Dalej można zapisać się na warsztaty teatralne odbywające się Wolskim Centrum Kultury (ul. Działdowska 6, Warszawa) w g. 13-16 pomiędzy 22 września a 16 grudnia 2018.
Zapisy i pytania prosimy kierować na adres mailowy teatr@osfp.org.pl.
Dowiedz się więcej >>
Zgłoś wystąpienie na konferencji VII OSF-P: „Antoni Kępiński: psychiatra, człowiek, filozof”
28 września 2018 [edit: 1 października 2018]
Do 21 października [termin wydłużony] można zgłaszać propozycje wystąpień na konferencji naukową VII Otwarte Seminarium Filozoficzno-Psychiatryczne pt. „Antoni Kępiński: psychiatra, człowiek, filozof”, która odbędzie się 16 listopada w sali Brudzińskiego Pałacu Kazimierzowskiego (Kampus Główny UW).
Udział bierny nie wymaga rejestracji.
Dowiedz się więcej >>
Wykład Leonor Irarrázaval „Empatia wobec doświadczenia obcości: w poszukiwaniu wspólnej definicji”
28 września 2018
Zapraszamy w środa 3 października, g. 17:00-19:00 na Uniwersytet SWPS (Chodakowska 19/31, Warszawa, aula S304) na wykład chillijskiej badaczki, psycholog i filozof, dr Leonor Irarrázaval.
Wstęp wolny. Wykład w języku angielskim, z tłumaczeniem.
Głównym organizatorem spotkania jest Warszawski Oddział Terenowy Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Dowiedz się więcej >>
Antropologia psychiatrii dzieci i młodzieży – spotkanie wokół książki
28 września 2018
Zapraszamy w czwartek, 4 października 2018 do Pracowni Duży Pokój (ul. Warecka 4/6, Warszawa, wejście od ul. Kubusia Puchatka), na spotkanie z cyklu Dzieci / granice / etnografie poświęcone książce pod redakcją dr Anny Witeski-Młynarczyk „Antropologia dzieci i młodzieży”
Gośćmi spotkania będą: dr Anna Witeska Młynarczyk, Tomasz Kot, dr hab. Magda Radkowska-Walkowicz, dr Marta Rakoczy, dr Jakub Tercz.
Organizatorzy spotkania: Stowarzyszenie Pracownia Etnograficzna, Interdyscyplinarny Zespół Badań nad Dzieciństwem, Wydawnictwo Oficyna Naukowa oraz Fundacja OSF-P.
Fundacja OSF-P obejmuje patronatem książkę „Antropologia dzieci i młodzieży”.
Wstęp wolny
Szczegóły na stronie IEiAK >> oraz na Facebooku >>.
Zgłoś wystąpienie na konferencji „Kultura ma znaczenie”
28 września 2018
Do dnia 7 października na adres kultura-ma-znaczenie@umcs.pl można przysyłać propozycje wystąpień na konferencji „Kultura ma znaczenie”, która odbędzie się w dniach 20-22 listopada na Wydziale Filozofii i Socjologii UMCS w Lublinie (pl. Marii Curie-Skłodowskiej 5).
Szczególnie zapraszamy do zainteresowania dwoma panelami pod patronatem Fundacji OSF-P: „Szaleństwo i kultura” oraz „Kultura jako źródło cierpień”.
Konferencję organizuje Wydział Filozofii i Socjologii UMCS oraz Wydział Politologii UMCS. Fundacja Otwarte Seminaria Filozoficzno-Psychiatryczne jest partnerem konferencji.
Szczegóły na oficjalnej stronie konferencji >> oraz stronie wydarzenia na Facebooku >>.
VII Warszawskie Forum Psychiatrii Środowiskowej
28 września 2018
Zapraszamy w środę 10 października, g. 9:30-15:30 do Pałacu Kultury i Nauki na VII Warszawskie Forum Psychiatrii Środowiskowej.
Forum poświęcone zostanie przedstawieniu i dyskusji nad aktualnymi wydarzeniami w obszarze warszawskiej i polskiej psychiatrii. Podjęte zostaną więc takie tematy, jak reforma opieki psychiatrycznej, PO WER, ankieta „Standardy Opieki Psychiatrycznej”, a także, w nawiązaniu do hasła tegorocznych obchodów Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego, wysłuchamy sesji poświęconej zdrowiu dzieci i młodzieży.
Po części plenarnej organizatorzy zapraszają do moderowanych dyskusji Open Space. Można jeszcze zgłaszać tematy do podjęcia.
Organizatorem wydarzenia jest Warszawska Filia Sekcji Psychiatrii Środowiskowej i Rehabilitacji Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Fundacja Otwarte Seminaria Filozoficzno-Psychiatryczne jest partnerem Forum.
Więcej na stronie wydarzenia na Facebooku >>.
Wydarzenie bezpłatne, wymaga rejestracji internetowej przez ten link >>.
Zmiana adresu jutrzejszych warsztatów – 22 września!
21 września 2018
Wyjątkowo warsztaty 22 września zostają przeniesione do innej siedziby Wolskiego Centrum Kultury – do sali kameralnej na ul. Obozową 85.
Zmiana dotyczy tylko 22 września. Pozostałe warsztaty będą odbywać się we wcześniej zaplanowanej lokalizacji.
Zapisz się na Warsztaty Teatralne dla osób po kryzysie psychicznym! Start 22 września, Wolskie Centrum Kultury
11 września 2018
Zapraszamy do udziału w cyklu dwunastu 3-godzinnych spotkań odbywających w Wolskim Centrum Kultury (ul. Działdowska 6) w g. 13-16 pomiędzy 22 września a 16 grudnia 2018.
Zapisy i pytania prosimy kierować na adres mailowy teatr@osfp.org.pl.
Dowiedz się więcej >>
Kim jestem? Grupa Teatralna – drugie spotkanie zapoznawczo-integracyjne
– 4 sierpnia 2018
2 sierpnia 2016
Fundacja OSF-P kontynuuje nabór do grupy teatralnej!
Serdecznie zapraszamy 4 sierpnia w g. 11:00-13:00 do Centrum Społecznego PACA 40 na drugie zapoznawczo-integracyjne spotkanie grupy teatralnej, która od września do grudnia odbędzie cykl warsztatów teatralno-rozwojowych pod hasłem „Kim jestem?”
Uprzedzając pytania: uczestnictwo nie wymaga obecności na spotkaniu pierwszym.
Dowiedz się więcej >>
VII OSF-P: Antoni Kępiński: psychiatra, człowiek, filozof – 16.11.2018, Warszawa
20 lipca 2018
Już po raz siódmy (po raz piąty w Warszawie) organizujemy interdyscyplinarną konferencję naukową z cyklu Otwartych Seminariów Filozoficzno-Psychiatrycznych, która tym razem poświęcona będzie różnorodnym aspektom myśli Antoniego Kępińskiego.
Zachęcamy do zarezerwowania daty 16 listopada oraz do zgłaszania 20-minutowych referatów: filozofów, fenomenologów, etyków, antropologów, psychologów, terapeutów, psychiatrów i użytkowników psychiatrii oraz wszystkich, którzy w swoich badaniach naukowych, praktyce lub codziennym życiu wykorzystują dowolne aspekty dziedzictwa Kepińskiego.
Dowiedz się więcej >>
Kim jestem? Grupa Teatralna – pierwsze spotkanie zapoznawcze
9 lipca 2018
Fundacja OSF-P rozpoczyna nabór do grupy teatralnej!
Serdecznie zapraszamy 21 lipca w g. 11:00-13:00 do Centrum Społecznego PACA 40 na pierwsze zapoznawczo-integracyjne spotkanie grupy teatralnej, która od września do grudnia odbędzie cykl warsztatów teatralno-rozwojowych pod hasłem „Kim jestem?”
Dowiedz się więcej >>
Kim jestem? Warsztaty Teatralno-Rozwojowe dla osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego
28 czerwca 2018
W dniu wczorajszym podpisaliśmy z Biurem Pomocy i Projektów Społecznych umowę na realizację projektu „Kim jestem? Warsztaty teatralno-rozwojowe dla osób po kryzysie psychicznym”.
Warsztaty skierowane są dla grupy 12-15 osób uczestniczących w cyklu dwunastu 3-godzinnych spotkań odbywających się na terenie Wolskiego Centrum Kultury pomiędzy 21 września a 16 grudnia 2018 oraz zwieńczone zostaną wystawieniem spektaklu dla mieszkańców Warszawy.
Jeszcze przed rozpoczęciem warsztatów w okresie letnim zorganizowane zostaną przedprojektowe spotkania zapoznawcze, o których więcej poinformujemy na początku lipca.
Dowiedz się więcej >>
Instagram fundacji OSF-P – relacja z Triestu
22 czerwca 2018
Z radością informujemy, ze uruchomiliśmy nowy kanał komunikacji za pomocą Instagrama, którego działalność rozpoczynamy od prowadzenia relacji z konferencji poświęconej zapoczątkowanej właśnie w Trieście przez Franco Basaglię reformie psychiatrii skutkującej zamknięciem we Włoszech wszystkich szpitali psychiatrycznych.
Relację prowadzi nasza zagraniczna korespondentka Agnieszka Brejwo.
Zobacz naszego Instagrama >>
China Mills – Poverty and Mental Health / Ubóstwo a Zdrowie Psychiczne
29 maja 2018
Serdecznie zapraszamy na spotkanie z badaczką społeczną i fascynującą osobą dr Chiną Mills na temat różnych aspektów zdrowia i niezdrowia psychicznego: przyczyn i skutków wykluczenia społecznego, zależności ekonomii i zaburzeń psychicznych, krajowych (polskich i brytyjskich) i globalnych (WHO) polityk zdrowotnych, działalności Hearing Voice Movement.
Dowiedz się więcej >>Fundacja OSF-P objęła patronatem pierwszą wizytę Chiny Mills w Polsce (4-8 czerwca, Lublin / Warszawa)Dowiedz się więcej >>
International Network of Philosophy and Psychiatry. 21st Annual Conference 2019
16 maja 2018
Wraz z początkiem maja Fundacja OSF-P oficjalnie objęła rolę gospodarza i głównego organizatora XXI odsłony prestiżowej konferencji International Network of Philosophy and Psychiatry Annual Conference 2019, która odbędzie się w okresie jesiennym przyszłego roku. Tematem konferencji będzie m.in. rola ekspertów i reprezentantów w obszarze zdrowia psychicznego.
Dowiedz się więcej >>
Nowa strona Fundacji Otwarte Seminaria Filozoficzno-Psychiatryczne
7 maja 2018
Uruchomiliśmy nową stronę fundacji. Odtąd o naszych działaniach będziemy informować pod adresem http://www.osfp.org.pl.