Miękkie lądowanie – Abramowice

psychiatria-dziecieca.png

MIĘKKIE LĄDOWANIE to prowadzona przez Fundację OSF-P kampania na rzecz dzieci i młodzieży powracającej do zdrowia w Szpitalu Neuropsychiatrycznym im. prof. Mieczysława Kaczyńskiego w Lublinie (Abramowice).

Wesprzyj dzieci w Abramowicach w czasie VIII OSFP : SZPITAL, czyli Ósmego Otwartego Seminarium Filozoficzno-Psychiatrycznego, w czasie którego prowadzić będziemy zbiórkę publiczną na rzecz dzieci i młodzieży powracającej do zdrowia na tym właśnie oddziale.

Dowiedz się więcej o konferencji VIII OSFP : SZPITAL >>

Na oddział trafiają dzieci, którym jest naprawdę bardzo trudno. Ich doświadczeń nie mają zwykle nawet dorośli. Zespół szpitala najlepiej jak to możliwe przygotowuje młodych pacjentów do wyjścia w świat. Daje im swój czas, uwagę, serce. Zostają zauważone, usłyszane, zaczynają czuć się potrzebne. To ważne, ponieważ, gdy dorosną, to one będą kształtować dorosłe społeczeństwo. Chcemy, żeby to społeczeństwo było zdrowe.

Celem MIĘKKIEGO LĄDOWANIA jest poszerzenie oferty edukacyjno-kulturalne oraz poprawa warunków pobytowych na oddziale dla dzieci i młodzieży w Abramowicach. Chcemy, żeby szpital był dla nich właśnie miękkim lądowaniem, azylem, w którym mogą się bezpiecznie schronić oraz złapać wiatr w żagle.

Dziękujemy serdecznie Pani kierownik lek. med. Zenonie Kaczkowskiej, Pani pielęgniarce Oddziałowej Bożenie Kowalskiej oraz dyrektorowi szpitala Panu dr n. med. Marek Domańskiemu za zaufanie, liczymy na dalszy rozwój udanej współpracy!

szpital-Neuropsychiatryczny_abramowice

Aby wesprzeć dzieci i młodzież w Abramowicach przekaż darowiznę na konto naszej fundacji:

Fundacja Otwarte Seminaria Filozoficzno-Psychiatryczne
BNP Paribas Bank Polska S.A.
37 1750 0012 0000 0000 3751 4284
tytuł wpłaty: „Darowizna – pomagam dzieciom w Abramowicach”

Jak dotąd Fundacja OSF-P umożliwiła dzieciom zdrowiejącym w Abramowicach MIĘKKIE LĄDOWANIE poprzez realizację dwóch projektów:

1. ŚWIĘTO PODUCH

Dzięki zorganizowanej zbiórce i zebranym z pomocą zaprzyjaźnionych osób darowiznom Fundacja OSF-P zakupiła na rzecz oddziału 40 wypełnionych wysokojakościowym puchem przekazanych na ręce Pani ordynator we wrześniu 2018 roku. Poduszki mają certyfikat wysokiej ekologiczności i są w pełni hipoalergiczne. Dzięki nim młodym pensjonariuszom będzie się wreszcie smacznie spało!

Dziękujemy wszystkim życzliwym nam Darczyńcom!

Fotorelacja z dnia przekazania.


2. „WSIĄDŹMY RAZEM NA MAGICZNY DYWAN – wsparcie społeczności terapeutycznej oddziału”

magiczny_dywan_orlen

Projekt jest aktualnie realizowany w ramach konkursu „Moje miejsce na ziemi” Fundacji ORLEN Dar serca, dzięki któremu doposażyliśmy szpital w multimedialny projektor „magiczny dywan”, wynalazek polskiej filmy Funtronic, który przemienia podłogę w przestrzeń do gier i zabaw edukacyjnych, reagując na ruch osób po dywanie krążących. Szpital w Abramowicach jest pierwszą w kraju jednostką psychiatryczną posiadającą taki sprzęt, stanowiący doskonały sposób na integrację i rozwój psychofizyczny!

Fotorelacja prezentuje dzień montażu i pierwszego testowania Magicznego dywanu. Na razie 1-0 dla nasorlen_dar serca_wersja dodatkowa_1


3. Sztukmistrze z Lublina

Warsztaty sztuki cyrkowej dla dzieci i młodzieży na oddziale były realizowane przez wolontariuszki z Fundacji Sztukmistrze. Dziękujemy za współpracę i liczymy na kontynuację!

17 listopada 2018 pojawili się na naszym oddziale…. Sztukmistrze z Lublina! A tak naprawdę były to Sztukmistrzynie:) Trzy młode i przesympatyczne dziewczyny, które przyszły do nas, by uchylić naszym dzieciakom i młodzieży rąbka tajemnicy sztuczek magicznych. Tak więc dzieciaki dowiedziały się jak żonglować chustkami i piłeczkami, a także jak kręcić kółka talerzykami na patykach. W warsztatach brali udział i starsi i młodsi, a nawet całkiem dorośli… Zabawy było co niemiara, a niektórzy wykazali się prawdziwym talentem sztukmistrzowskim. Bardzo dziękujemy Sztukmistrzom z Lublina, że zechcieli do nas przyjść i poświęcić swoje sobotnie przedpołudnie naszym podopiecznym. Dla młodych pacjentów szpitala była to wspaniała i niezapomniana atrakcja:)

Natalia – Koordynatorka kampanii Miękkie Lądowanie – Abramowice i członkini personelu oddziału dziecięco-młodzieżowego w Abramowicach

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close