Bycie-w-świecie – laboratorium uważności i nawiązywania kontaktu

Bycie-w-świecie – laboratorium uważności i nawiązywania kontaktu

Bycie w świecie to eksperymentalny projekt dla osób zainteresowanych samopoznaniem i samorozwojem oraz pragnących zdobyć ciekawą wiedzę w miłej i komfortowej atmosferze ćwiczeń i doświadczeń. Laboratorium jest swoistą próbą połączenia doświadczenia humanistycznej psychoterapii z fenomenologiczną praktyką. W trakcie spotkania zostaną zaproponowane ćwiczenia dotyczące nawiązywania kontaktu i doświadczenia uważności. Uczestnik zapozna się z wymiarami bycia-w-świecie obecnymi w tradycji humanistyczno-fenomenologicznej psychoterapii. Szczególną inspiracją dla formuły laboratorium jest twórczość Carla Rogersa i Merleau-Ponty’ego.

Prowadzenie: Agnieszka Brejwo (psycholog, psychoterapeuta, trenerka umiejętności psychologicznych, Instytut Filozofii UW), Koordynacja i opieka merytoryczna: dr hab. Andrzej Kapusta (Przyjazny Uniwersytet, Wydział Filozofii i Socjologii UMCS).

Pilotaż Laboratorium uważności i nawiązywania kontaktu miał miejsce 1 grudnia 2016 roku w budynki Zespołu ds. Obsługi Studentów Niepełnosprawnych UMCS w Lublinie.

 

bycie w swiecie -plakat.jpg

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close