Standardy Opieki Psychiatrycznej

osfp_sop_efkropka_ankieta

Wypełnij na ankietę SOP >>

Standardy Opieki Psychiatrycznej są oddolnym pomysłem pacjentki na stworzenie ankiety badającej potrzeby, doświadczenia i marzenia uczestników systemu psychiatrycznego. Do wypełnienia ankiety zaproszone jest całe środowisko, czyli zarówno pacjenci oraz ich bliscy, jak i profesjonaliści. Postępy ankiety będą na bieżąco przedstawiane do publicznej wiadomości. Po zebraniu odpowiedniej liczby wypełnionych ankiet planowana jest specjalna publikacja podsumowująca wnioski.

W ankiecie pod uwagę brane są kwestie nie tylko dotyczące leczenia, lecz także promocji zdrowia psychicznego, profilaktyki i rehabilitacji. Padają też pytania kontrowersyjne, m.in. o przemoc, której jak się okazuje nadal doświadczają pacjenci na oddziałach.

Po co ankieta? Przede wszystkim po to, by z wielogłosu użytkowników i profesjonalistów psychiatrii zbudować jeden głos na tyle słyszalny, by pomagał w procesie przemiany i aktualnej transformacji systemu psychiatrycznego. Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie i zaproponowania jej szerszemu gronu odbiorców.

Leaderem projektu jest Fundacja eFkropka.

Fundacja Otwarte Seminaria Filozoficzno-Psychiatryczne obejmuje SOP-y patronatem.

SOP_kubik_light_1

logo_fundacja_eFkropka

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close