Teatr Kryzys

Niebawem poinformujemy o rekrutacji do grupy!



Niesamowite – spektakl Teatru Kryzys

Teatr Kryzys przy Fundacji OSFP we współpracy z Domem Kultury Stokłosy zaprasza na spektakl NIESAMOWITE powstały podczas warsztatów teatralnych pod kierownictwem artystycznym Katarzyny Parzuchowskiej.
Inspirację dla pracy warsztatowej, z której spektakl się wyłonił, stanowiły tradycyjne oraz mniej znane baśnie i bajki. Przedstawienie składa się z 6-ciu części będących wyrazem indywidualnych poszukiwań poszczególnych aktorów i aktorek, poszukiwań zarówno artystycznych oraz wewnętrznych, podczas których podejmowane są uniwersalne tematy, takie jak szacunek do siebie, bezinteresowność dobroci, nadzieja, wartość pomagania czy uczenie się na błędach.
Zapraszamy w sobotę 27 maja na g. 18:00 do Domu Kultury Stokłosy, ul. Lachmana 5.
Obowiązują bezpłatne wejściówki. Liczba miejsc ograniczona.

Rezerwacja wejściówek: teatr@osfp.org.pl.

Występują:

  • Dorota Hury
  • Agnieszka Janze
  • Patryk Niedbała
  • Maciej Olbrysz
  • Piotr Szof
  • Izabela Tomaszewska

Kierownictwo artystyczne:

  • Katarzyna Parzuchowska

Produkcja:

  • Teatr Kryzys przy Fundacji OSFP

Koprodukcja:

  • Dom Kultury Stokłosy przy SBM Stokłosy


TEATR KRYZYS został zainicjowany przez Fundację OSFP w 2018 roku. Do jego misji należy pogłębianie rozumienia natury różnych odmian kryzysu za pomocą artystycznych środków wyrazu. Do zespołu Teatru należą uzdolnione aktorsko osoby z doświadczeniem kryzysu psychicznego. Od połowy 2019 roku siedzibą zespołu jest Dom Kultury Stokłosy w Warszawie. Teatr ma za sobą trzy cykle warsztatów oraz trzy premiery: autorski spektakl „Protest” >> (premiera 2018) oraz oparty na powieści Josepha Conrada spektakl „Smuga cienia” >> (premiera 2019) oraz krzyżujące Franza Kafkę z Pedro Almodovarem słuchowisko „Przemiana Salon” (premiera 2020).

W 2021 okresie wakacyjnym Teatr kryzys zrealizował zamknięty 9 częściowy warsztat arteterapeutyczny [brak możliwości zapisów]. We wrześniu rozpoczął się cykl warsztatów teatralnych, który potrwa do połowy grudnia [trwają zapisy: teatr@osfp.org.pl].



Zobacz archiwum 2018-2020 >>

Kontakt: teatr@osfp.org.pl



Teatrem Kryzys kierują:

Katarzyna Parzuchowska

parzuchowska_osfp

Inicjatorka działań teatralnych Fundacji OSFP skierowanych do osób z doświadczeniem kryzysów zdrowia psychicznego, instruktorka w Teatrze Kryzys. Aktualnie w trakcie arteterapeutycznych studiów podyplomowych na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Trener Specjalista ds komunikacji społecznej w Wolskim Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży. Z Fundacją OSFP związana od 2016 roku, była m.in. sekretarzem konferencji IV OSFP „Relacje” (2016) i VI OSFP „Sztuka” (2018) oraz współorganizatorką 21. Konferencji Międzynarodowej Sieci Filozoficzno-Psychiatrycznej (2019). Ukończyła studia na Uniwersytecie Warszawskim (kierunek Literaturoznawstwo). Aktorka Teatru Mamrot ze Złocieńca (1998-2009). PR Manager i Koordynator Projektów w Fundacji Spełnionych Marzeń (od 2018). Publicystka i dziennikarka. Współpracowała m.in. z „Rzeczpospolitą”, pismem Instytutu Kultury Polskiej UW oraz Kongresem Zdrowia Psychicznego Psychicznego. Publikowała także m.in. w „Postępach Psychiatrii i Neurologii” oraz magazynie „Integracja”. Prowadzi blogi: Pardon, tu Teatr >> oraz Blog o schizofrenii>>.

Osoba z doświadczeniem kryzysu psychicznego. Inicjatorka grupy integracyjnej dla osób po kryzysie psychicznym oraz jako Edukatorka prowadząca warsztaty antystygmatyzacyjne z Fundacją eFkropka (stale od 2014). Aktywistka na rzecz osób chorujących psychicznie, występowała m.in w sesji plenarnej II Kongresu Zdrowia Psychicznego (2019). Laureatka plebiscytu „NIEPRZECIĘTNI 2019” Programu Czwartego Polskiego Radia za działalność na rzecz osób po kryzysach psychicznych. Twórczyni i koordynatorka projektu Standardów Opieki Psychiatrycznej (od 2017). Certyfikowany członek EX.CO (dyplom Ekspert przez Doświadczenie przyznawany przez Akademię Liderów Cogito w Krakowie). Dyplomowana trenerka Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP, która w swojej pracy wykorzystuje narzędzia aktywne i dba o proces grupowy. W ramach projektu PO WER prowadzi dla m. st. Warszawy szkolenia dla Doradców ds. Zdrowienia i Wsparcia oraz „Warsztaty Zdrowienia” i „Szkolenia dla społeczności lokalnych”, a także grupę integracyjno-aktywizującą. Odbyła liczne kursy i warsztaty szkoleniowe, m.in. „Zasady prowadzenia grupy wsparcia”. Osoba w trakcie stałej superwizji.



search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close