Warsztaty Teatralno-Rozwojowe

Fundacja OSF-P inicjuje grupę teatralną dla osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego! Nasze pomysły chcielibyśmy realizować w dwóch turach:

  • 21 lipca, 4 i 18 sierpnia oraz 8 września: spotkania integracyjno-zapoznawcze (pierwsze spotkanie na PACA 40)
  • od 21 września do 16 grudnia: warsztaty teatralną rozwojowe (WCK)

Do grupy należeć może każdy, kto:

  • ma za sobą kryzys psychiczny (lub jest osobą bliską takiej osoby),
  • chciałby dowiedzieć się więcej o sobie,
  • interesuje się (lub dopiero chciałby zainteresować się) teatrem i pracą aktora,
  • jest otwarty na inne osoby o podobnych doświadczeniach / zainteresowaniach,
  • mieszka lub uczy się w Warszawie.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres mailowy teatr@osfp.org.

Udział we wszystkich spotkaniach jest darmowy.


Kim jestem? Przedprojektowe spotkania zapoznawczo-integracyne (lipiec-wrzesień)

osfp_wtr_baner_13_lipca

Jeszcze przed rozpoczęciem warsztatów w okresie letnim zapraszamy do udziału przedprojektowych spotkaniach zapoznawcze, które odbędą się w Centrum Społecznym PACA 40 w dniach: 21 lipca, 4 i 18 sierpnia oraz 8 września w godzinach 11:00-13:00.

Udział w tych spotkaniach pozwoli lepiej poznać specyfikę warsztatów, przedstawić własne pomysły i oczekiwań oraz zintegrować się z innymi osobami chętnymi do pracy podejmowania działań teatralnych i poszukiwania odpowiedzi na pytanie „kim jestem?”.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres mailowy teatr@osfp.org.pl.

Odwiedź stronę wydarzenia na Facebooku >>


Warsztaty Teatralno-Rozwojowe dla osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego (wrzesień-grudzień)

Serdecznie zapraszamy osoby z doświadczeniem kryzysu psychicznego do udziału w Warsztatach Teatralno-Rozwojowych „Kim jestem?” organizowanych przez Fundację Otwarte Seminaria Filozoficzno-Psychiatryczne.

Warsztaty przeznaczone są dla grupy 12-15 osób uczestniczących w cyklu dwunastu 3-godzinnych spotkań odbywających się na terenie Wolskiego Centrum Kultury pomiędzy 21 września a 16 grudnia 2018.

Projekt zwieńczy wystawienie przygotowanego wspólnie spektaklu dla mieszkańców Warszawy.


Celem warsztatów jest wzmocnienie umiejętności ekspresji, doświadczenie przez uczestników własnych potrzeb i wartości, a także wsparcie ich rozwoju i umiejętności budowania relacji oraz samopoznania.

Warsztaty obejmować będą pracę różnorodnymi technikami, m.in. pracę z ciałem, elementy dramy i psychodramy, pantominy, pracę z tekstem, ćwiczenia dykcyjne. Równolegle podejmowana będzie refleksja na kwestiami tożsamości i wartości z wykorzystaniem wiedzy filozoficznej. Udział w projekcie będzie także stanowił okazję do poznania wielu ciekawych osób ze świata sztuki i humanistyki.


Warsztaty prowadzą:

Katarzyna Parzuchowska – z wykształcenia polonistka z zamiłowaniem do krótkich form literackich, zawodowo związana z Fundacją Spełnionych Marzeń, aktywistka także Fundacji OSF-P, przez ponad 8 lat działała w amatorskim ruchu teatralnym, od ponad dwóch lat blogerka teatralna „Pardon, tu Teatr”, inicjatorka projektu warsztatów teatralno-rozwojowych „Kim jestem?” dla osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego, prywatnie Ekspert przez doświadczenie.

Agnieszka Brejwo – psycholog, psychoterapeutka. Zrealizowała dwukrotnie wraz z Andrzejem Kapustą dla studentów lubelskich uczelni warsztaty filozoficzno-fenomenologiczne „Bycie- w-świecie: laboratorium uważności i nawiązywania kontaktu” (Przyjazny Uniwersytet i V OSF-P – 2016 r.). Ukończyła czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej Intra. Obecnie studiuje filozofię w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Dotychczasowe doświadczenie zawodowe zdobywała w Klinice Psychiatrii, Psychiatrycznym Zespole Leczenia Środowiskowego, Ośrodku leczenia uzależnień dla nastolatków i młodych dorosłych oraz Domu dla seniora. Aktualnie pracuje w Psychiatrycznym Zespole Leczenia Środowiskowego oraz prowadzi prywatną praktykę.


Projekt „Kim jestem? Warsztaty teatralno-rozwojowe dla osób po kryzysie psychicznym” realizowany będzie od 21 września do 16 grudnia w ramach konkursu Małe granty w Biurze Pomocy i Projektów Społecznych: środki z zakresu działalności na rzecz osób z niepełnosprawnościami w 2018 roku.


Organizator

logotyp_osfp_cut

warszawa_wspolfinansuje

Patron medialny

Psychiatra. Czasopismo dla praktyków

Partnerzy

paca40

Wolskie_Centrum_Kultury

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close