Warsztaty Teatralno-Rozwojowe

osfp_teatr_rekrutacjaSerdecznie zapraszamy osoby z doświadczeniem kryzysu psychicznego do udziału w Warsztatach Teatralno-Rozwojowych „Kim jestem?” organizowanych przez Fundację Otwarte Seminaria Filozoficzno-Psychiatryczne.


Zobacz galerię spotkań integracyjno-zapoznawczych >>

teatr_galeria.png


Zobacz galerię warsztatów >>

galeria_2.png


Uczestnicy wezmą udział w cyklu dwunastu 3-godzinnych spotkań odbywających się na terenie Wolskiego Centrum Kultury (ul. Działdowska 6) w g. 13-16 pomiędzy 22 września a 16 grudnia 2018.

Projekt zwieńczy wystawienie przygotowanego wspólnie spektaklu dla mieszkańców Warszawy.

Dla kogo?

Do grupy należeć może każdy, kto:

  • ma za sobą kryzys psychiczny (lub jest osobą bliską takiej osoby),
  • chciałby dowiedzieć się więcej o sobie,
  • interesuje się (lub dopiero chciałby zainteresować się) teatrem i pracą aktora,
  • jest otwarty na inne osoby o podobnych doświadczeniach / zainteresowaniach,

Konieczne jest także spełnienie dwóch kryteriów formalnych:

  • posiadanie aktualnego orzeczenia o niepełnosprawności
  • zamieszkanie na terenie Warszawy.

Zapisy

Rejestracji można poprzez wysłanie maila na adres teatr@osfp.org.pl. W warsztatach będą mogły uczestniczyć tylko osoby spełniające kryteria formalne! Decyduje kolejność zgłoszeń. Udział we wszystkich spotkaniach jest darmowy.

Opłaty

Udział we wszystkich spotkaniach jest darmowy.

Cele

Celem warsztatów jest wzmocnienie umiejętności ekspresji, doświadczenie przez uczestników własnych potrzeb i wartości, a także wsparcie ich rozwoju i umiejętności budowania relacji oraz samopoznania.

Warsztaty obejmować będą pracę różnorodnymi technikami, m.in. pracę z ciałem, elementy dramy i psychodramy, pantomimy, pracę z tekstem, ćwiczenia dykcyjne. Równolegle podejmowana będzie refleksja na kwestiami tożsamości i wartości z wykorzystaniem wiedzy filozoficznej. Udział w projekcie będzie także stanowił okazję do poznania wielu ciekawych osób ze świata sztuki i humanistyki.


Warsztaty prowadzą:

Katarzyna Parzuchowska – z wykształcenia polonistka z zamiłowaniem do krótkich form literackich, zawodowo związana z Fundacją Spełnionych Marzeń, aktywistka także Fundacji OSF-P, przez ponad 8 lat działała w amatorskim ruchu teatralnym, od ponad dwóch lat blogerka teatralna Pardon, tu Teatr >>, inicjatorka projektu warsztatów teatralno-rozwojowych „Kim jestem?” dla osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego, prywatnie Ekspert przez doświadczenie.

Agnieszka Brejwo – psycholog, psychoterapeutka. Zrealizowała dwukrotnie wraz z Andrzejem Kapustą dla studentów lubelskich uczelni warsztaty filozoficzno-fenomenologiczne „Bycie- w-świecie: laboratorium uważności i nawiązywania kontaktu” (Przyjazny Uniwersytet i V OSF-P – 2016 r.). Ukończyła czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej Intra. Obecnie studiuje filozofię w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Dotychczasowe doświadczenie zawodowe zdobywała w Klinice Psychiatrii, Psychiatrycznym Zespole Leczenia Środowiskowego, Ośrodku leczenia uzależnień dla nastolatków i młodych dorosłych oraz Domu dla seniora. Aktualnie pracuje w Psychiatrycznym Zespole Leczenia Środowiskowego oraz prowadzi prywatną praktykę.


Dokumenty do pobrania:

Regulamin Warsztatów >>

Deklaracja uczestnictwa w Warsztatach >>

Oświadczenie dot. przetwarzania danych osobowych >>


Projekt „Kim jestem? Warsztaty teatralno-rozwojowe dla osób po kryzysie psychicznym” realizowany będzie w ramach konkursu Małe granty w Biurze Pomocy i Projektów Społecznych: środki z zakresu działalności na rzecz osób z niepełnosprawnościami w 2018 roku.


Organizator

logotyp_osfp_cut

warszawa_wspolfinansuje

Patron medialny

Psychiatra. Czasopismo dla praktyków

Partnerzy

efkropka

paca40

Wolskie_Centrum_Kultury


Archiwum wydarzeń związanych z projektem teatralnym:

Kim jestem? Przedprojektowe spotkania zapoznawczo-integracyne (lipiec-wrzesień)

osfp_wtr_baner_13_lipca

Jeszcze przed rozpoczęciem warsztatów w okresie letnim zorganizowaliśmy przedprojektowe spotkania zapoznawcze w Centrum Społecznym PACA 40 w dniach: 21 lipca, 4 i 18 sierpnia oraz 8 września w godzinach 11:00-13:00.

Udział w tych spotkaniach pozwolił lepiej poznać specyfikę warsztatów, przedstawić własne pomysły i oczekiwań oraz zintegrować się z innymi osobami chętnymi do pracy podejmowania działań teatralnych i poszukiwania odpowiedzi na pytanie „kim jestem?”.

Odwiedź stronę wydarzenia na Facebooku >>

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close