Warsztaty

Warsztaty organizowane przez Fundację Otwarte Seminaria Filozoficzno-Psychiatryczne


Warsztaty – Praktyka Oparta na Wartościach

Praktyka Oparta na Wartościach (POW) stanowi zaadaptowany i dostosowany do polskich wymagań model podejmowania decyzji w złożonych sytuacjach klinicznych i społecznych rozwijany przez The Collaborating Center for Values-Based Practice in Health and Social Care. POW stanowi przykład praktyki mającej przyczynić się do poprawy decyzji terapeutycznych skoncentrowanych na osobie pacjenta oraz uwzględniających wszystkie strony procesów decyzyjnych (np. pacjenci, ich rodziny, klinicyści, pracownicy socjalni, decydenci, itp.).

Pilotażowe warsztaty zostały przeprowadzone w ramach Dni Zdrowia Psychicznego na Uniwersytecie Warszawskim w listopadzie 2017 roku.

Dowiedz się więcej >>


Kim jestem? – Warsztaty Teatralno-Rozwojowe dla osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego

Warsztaty Teatralno-Rozwojowe to projekt zaplanowany do realizacji na jesień 2018 roku we współpracy z Wolskim Centrum Kultury, w ramach którego powołana zostanie grupa teatralna złożonej z 12-15 osób doświadczających kryzysów psychicznych, która uczestniczyć będzie w cyklu dwunastu 3-godzinnych warsztatów teatralno-rozwojowych pod hasłem „Kim jestem?”. Projekt zwieńczy wystawienie przygotowanego w czasie warsztatów spektaklu dla mieszkańców m.st. Warszawy.

Dowiedz się więcej >>


Bycie-w-świecie – laboratorium uważności i nawiązywania kontaktu

Bycie w świecie to eksperymentalny projekt dla osób zainteresowanych samopoznaniem i samorozwojem oraz pragnących zdobyć ciekawą wiedzę w miłej i komfortowej atmosferze ćwiczeń i doświadczeń. Laboratorium jest swoistą próbą połączenia doświadczenia humanistycznej psychoterapii z fenomenologiczną praktyką. W trakcie spotkania zostaną zaproponowane ćwiczenia dotyczące nawiązywania kontaktu i doświadczenia uważności. Uczestnik zapozna się z wymiarami bycia-w-świecie obecnymi w tradycji humanistyczno-fenomenologicznej psychoterapii. Szczególną inspiracją dla formuły laboratorium jest twórczość Carla Rogersa i Merleau-Ponty’ego.

Dowiedz się więcej >>

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close