Wydarzenia – archiwum

Irarrazaval_empatia

Wykład Leonor Irarrázaval „Empatia wobec doświadczenia obcości: w poszukiwaniu wspólnej definicji”

28 września 2018

Zapraszamy w środa 3 października, g. 17:00-19:00 na Uniwersytet SWPS (Chodakowska 19/31, Warszawa, aula S304) na wykład chillijskiej badaczki, psycholog i filozof, dr Leonor Irarrázaval.

Wstęp wolny. Wykład w języku angielskim, z tłumaczeniem.

Głównym organizatorem spotkania jest Warszawski Oddział Terenowy Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Dowiedz się więcej >>


china baner copy

8 czerwca 2018, Mokotowski Ośrodek Terapii w Środowisku i Rehabilitacji IPiN, ul Grottgera 25a, Warszawa

China Mills – Poverty and Mental Health / Ubóstwo A Zdrowie Psychiczne

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z badaczką społeczną i fascynującą osobą dr Chiną Mills na temat różnych aspektów zdrowia i niezdrowia psychicznego: przyczyn i skutków wykluczenia społecznego, zależności ekonomii i zaburzeń psychicznych, krajowych (polskich i brytyjskich) i globalnych (WHO) polityk zdrowotnych, działalności Hearing Voice Movement.

Dowiedz się więcej >>


Historia Polskiego Szaleństwa_plakat_b

25 kwietnia 2018, Big Book Cafe, Warszawa

UWAGA: PREMIERA! Historia polskiego szaleństwa

Spotkanie z dr Mirą Marcinów, autorką książki „Historia polskiego szaleństwa: Słońce wśród czarnego nieba. Studium melancholii”.

Dowiedz się więcej >>


patologie decyzji poster

Tarabuk w Nowym Świecie Muzyki, ul. Nowy Świat 63, Warszawa

Seminarium dyskusyjne „Patologie decyzji”

Codziennie podejmujemy dziesiątki decyzji. Niektóre z nich są ważne i dotyczą wielkich spraw, inne są mniejsze i nie zwracają szczególnie naszej uwagi. Decydujemy w sklepie, decydujemy w czasie wyborów parlamentarnych, wybieramy szkołę, pracę, żony, mężów i przyjaciół, regularnie decydujemy o tym, jak spędzać czas zwany wolnym. Zazwyczaj jednak nie starcza już czasu na zastanowienie nad tym, co to znaczy decydować…

W spotkaniu udział wzięli: dr Mira Marcinów, dr hab. Andrzej Kapusta i prof. Robert Piłat.

Dowiedz się więcej >>


Fuford plakat

10 maja 2016, Sala im. J. Brudzińskiego w Pałacu Kazimierzowskim

Sympozjum Philosophy and Psychiatry. A Challenge for the Future

Sympozjum stanowiło zwieńczenie pierwszej wizyty prof. Billa Fulforda w wolnej Polsce. Jego tematem była m.in. rola i miejsce wartości pacjenta w systemie ochrony zdrowia psychicznego oraz granice diagnozy psychiatrycznej. Sympozjum, oprócz części wykładowo-dyskusyjnej, obejmowało także warsztaty przeprowadzone przez profesora Fulforda.

Dowiedz się więcej >>


Jacek Wciorka_

18 stycznia 2016 roku, Księgarnia i Kawiarnia Tarabuk, ul. Marszałkowska 7 w Warszawie

Psychiatria fenomenologiczna. Przeszłość czy przyszłość?

Spotkanie z prof. Jackiem Wciórką, wybitnym psychiatrią, współtwórcą Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego. Profesor Wciórka od początku wspiera działania Fundacji OSF-P, podkreślając, iż od obecności humanistyki zależy jakość pomocy udzielanej osobom w kryzysie psychicznym.

W spotkaniu udział wziął także Jerzy Zadęcki, autor pisanej pod opieką naukową Antoniego Kępińskiego książki Ja we wczesnej schizofrenii, stanowiącej wyjątkowy jak na polskich badaczy przykład zastosowania metody opisu fenomenologicznego w psychiatrii.

Dowiedz się więcej >>


Laing, Azyl, Richard Ware Adams

25 lipca 2015, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Sympozjum Naukowe Laing i „Azyl”

W czasie jedno z pierwszych wydarzeń zorganizowanych przez zespół OSF-P (wtedy jeszcze grupę nieformalną) naszym gościem był Richard Ware Adams, współtwórca nagrodzonego Oskarem filmu „To Be Alive!”, na co dzień mieszkający w Stanach Zjednoczonych. Wydarzenie obejmowało m.in. projekcję niewydanego w Polsce filmu „Azyl” stanowiącego zapis dokumentalny londyńskiego codziennego życia domu dla osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego, który stawał się dla nich drugim (a nieraz pierwszym) domem.

Dowiedz się więcej >>

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close